Kredyty mieszkaniowe

Opublikowano w 2014-11-21
Napisany przez Site Owner

W 2007 roku powstał program, który ma wspierać zakup i budowę nieruchomości przez osoby, które są ze sobą w sformalizowanym związku małżeńskim. Program ten ma swoich odbiorców przede wszystkim wśród młodych par, toteż Bank Gospodarstwa Krajowego mocno zastanawia się nad tym, czy przypadkiem nie ograniczyć wieku, kiedy dopłaty są przyznawane do 35 roku życia. Gros klientów to właśnie osoby w przedziale wiekowy 20-35, więc decyzja byłaby poparta silnymi argumentami. Przejdźmy jednak do samego kredytowania i tego na czym polega program „ Rodzina na swoim”. Tutaj znajdziecie kredyt mieszkaniowy naprawdę godny uwagi, wejdź na http://www.kredytymieszkaniowe24h.pl/ i sprawdź kto ma najlepszą ofertę dla Ciebie.

Najogólniej mówiąc BGK przeznacza dopłaty do oprocentowania czegoś takiego jak kredyty hipoteczne. Owa dotacja stanowi 50% wysokości naliczanych odsetek od kredytu i jest przyznawana przez okres 96 miesięcy, czyli nie mniej nie więcej a dokładnie 8 lat.

Muszę przyznać, że jestem niesamowicie zdziwiony taką formą dopłaty, oczywiście z przechyłem na tę pozytywną stronę. Państwo, socjalne jak widać, dba o swoich obywateli i działa w ten sposób, ażeby dopomóc w braniu kredytów, pomóc przy zakupach dla młodego dziecka, czy zorganizowaniu pogrzebu, kiedy życie zakończy swój szaleńczy bieg. Taka forma finansowania może być niezwykle pomocna, albowiem odsetki naliczane od pożyczek nie należą w tej chwili do najmniejszych. Jak wiadomo każda forma wsparcia może się przydać, nawet jeśli te zobowiązanie będziemy musieli oddać. W przypadku tychże dotacji nie musimy nic zwracać, wszak 50% odsetek pokryje państwo.

Oczywiście program ma swoje wymagania, które musimy spełnić, ażeby być nim objętym. Jestem jednak pewien, że każde młode małżeństwo myślące o własnym domu, mieszkaniu skorzysta na tej rządowej propozycji. Obecnie najdroższe są mieszkania w stolicy i to właśnie tam program ma największą liczbę chętnych. Przez okres blisko 3 lat z dotacji „Rodzina na swoim” skorzystało już około 60 tysięcy małżeństw, zaciągając kredyty mieszkaniowe o łącznej wartości, uwaga, 10 miliardów złotych.

Młode, jak i te starsze małżeństwa namawiam do skorzystania z dotacji, wszak z pewnością odciążą nieco portfel, który będziemy mogli przeznaczyć na dużo ciekawsze inwestycje. 

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after kwartał has been disabled.

© 2019 Lokata Happy, all rights reserved

Website powered by PyroCMS