Tani kredyt, czyli jaki.

Opublikowano w 2014-12-02
Napisany przez Site Owner

Szukanie kredytu często wiąże się z błędną oceną takowych produktów finansowych. Co jest dla nas ważne przy wyborze naszego kredytu? Kredyty gotówkowe są dzisiaj bardzo popularnym produktem finansowym, który jest na każdym kroku naszej codzienności. Wybieranie taniego kredytu nie jest czymś uniwersalnym, co może uratować nas przed za dużymi opłatami. Zobaczmy zatem jak znaleźć tani kredyt dla siebie i z jakimi mitami możemy się spotkać po drodze.

Mit: mniejsze oprocentowanie, mniejsza rata.

Spłacanie kredytu często wiąże się z wieloma latami, minimum miesiącami oddawania pieniędzy. Pierwszym mitem kredytowania jest niskie oprocentowanie, które czasami bierzemy jako pierwszy oraz ostatni szczegół wybranej przez siebie pożyczki czy kredytu. Niski kredyt wcale nie musi być nisko oprocentowany. To pierwszy błąd jaki popełniamy kusząc się na spłacanie kredytu zareklamowanego w telewizji. Nie kierujmy się uniwersalnymi słowami kierowanymi do wszystkich klientów. Jak wiadomo nie każdy z nich ma taką samą sytuację finansową. Zatem warto się zastanowić czy będzie to najważniejszy szczegół naszego kredytowania.

Prawda: historia kredytowa mówi o kosztach.

Historia kredytowa ma ogromne znaczenie! Jeśli mamy nieco zawirowaną i w dodatku zarabiamy mało, możemy się spodziewać nieco wyższego oprocentowania, które będzie spowodowane zwiększonym ryzykiem. Historia kredytowa nie tworzy się sama. Jeśli liczymy na naprawdę tani kredyt, warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu się do kredytowania. Nie da się jej zmienić w kilka chwil, a nawet w kilka miesięcy. Wszystko od samego początku siedzi w specjalnie przygotowanym systemie bankowym.

Prawda: konta bankowe są nie-kredytowe.

Im więcej otwartych kont bankowych, tym zdolność kredytowa mniejsza. Oczywiście mowa o zwykłych użytkownikach konta bankowego, którzy zarabiają przeciętne wynagrodzenie. W takim przypadku każde dodatkowe konto bankowe generuje kolejne koszta – koszta przelewów, prowadzenia konta, opłata za używanie karty oraz inne rzeczy. Konto bankowe jest zatem niemałym kosztem, zwłaszcza jeśli posiadamy kilka kont. Warto zatem pozbyć się tych z których nie korzystamy często, a najlepiej zostawić jedno. 

Mit: każdy może mieć tani kredyt.

Niestety, banki ufają tylko tym, którzy zarabiają najwięcej. Dlatego to właśnie w tym przypadku oprocentowanie jest zwykle najniższe. Kredyty wyżej oprocentowane to kredyty dla osób zarabiających 1000 złotych miesięcznie. A co jeśli zarabiamy mniej? Niestety w większości przypadków nie będziemy mogli liczyć na kredyt. W kilka chwil znajdziemy kredyt który będzie odpowiedni dla nas pod kątem oprocentowania.

Jak widzimy branie kredytu nie jest ani proste, ani skomplikowane. Posiadanie odpowiedniej wiedzy na pewno pozwoli nam uniknąć skomplikowanych sytuacji. Banki bardzo chętnie dobierają produkty dla swoich klientów. Jeśli nie widzimy dobrego kredytu dla siebie. Tani kredyt jest możliwy tylko wtedy, jeśli dokładnie przeanalizujemy swoją sytuację finansową, biorąc pod uwagę wszystkie mniej i bardziej ważne szczegóły. Kredytowanie powinno być nie tylko tanie, ale również bezpieczne, dokładnie przemyślane, niemalże w każdym szczególe. Zanim sięgniesz po kredyt gotówkowy, skontaktuj się z odpowiednimi fachowcami, zobacz jak mają się inne placówki bankowe. Dzięki temu kredytowanie w każdym przypadku będzie nie tylko przyjemne, ale również odpowiednio dobrane do twoich możliwości czasowych i finansowych. Zacznijmy zatem korzystać ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

 

 

 

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after kwartał has been disabled.

© 2019 Lokata Happy, all rights reserved

Website powered by PyroCMS