Coraz łatwiej można dostać kredyt

Opublikowano w 2015-05-15
Napisany przez Site Owner

Chociaż w mediach wciąż usłyszeć można o realnym ryzyku kolejnym kryzysem gospodarczym i choć coraz częściej mówi się o tym, że niektóre europejskie kraje są po prostu na skraju bankructwa, polski rynek usług i produktów finansowych, zdaje się tym nie przejmować. Mimo, iż owo zagrożenie kryzysem powinno w prosty sposób skutkować zachętą do oszczędzania, a zwykli konsumenci po prostu powinni zachować większą ostrożność w kwestii wydawania pieniędzy, banki wciąż kuszą swoich klientów coraz to nowszymi i bardziej korzystnymi, przynajmniej na pierwszy rzut oka, propozycjami kredytów. Okazuje się, że obecnie niemal każdy może bez problemu otrzymać kredyt gotówkowy. Nie trzeba być nawet osobą zatrudnioną na umowę o pracę, by bank z chęcią udzielił nam pożyczki. Często różne banki, przede wszystkim walcząc z coraz większą konkurencją, proponują takie pożyczki, których otrzymanie nie wymaga spełnienia wielu formalności. Do otrzymania niewielkiego kredytu gotówkowego wystarczy już obecnie tylko dowód osobisty, wyciąg z osobistego konta bankowego albo po prostu formularz PIT, na którym rozliczamy się z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego. Na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info/ - oprocentowanie w bankach najkorzystniejsze dla Ciebie znajdziesz tylko u nas.

Kredyt dla każdego

Coraz częściej banki nie sprawdzają także naszej historii kredytowej. Oczywiście wciąż mówimy tu o sytuacji, gdy pożyczka bankowa nie jest zbyt wysoka, a jej spłata z założenia nie bezie trwała długo. Trzeba jednak pamiętać, że banki wciąż w jakiś sposób dbają o swoje interesy i sprawdzają zdolność kredytową swoich klientów. Nie jest to trudne, bo w odpowiednich rejestrach dłużników można sprawdzić daną osobę wpisując jej imię i nazwisko lub numer PESEL. Jednak są także w Polsce instytucje, które pożyczek udzielają jeszcze chętniej niż banki. To dzięki nim można bardzo szybko zdobyć dodatkowe pieniądze i wydać je na dowolny cel. Co ciekawe, owe instytucje oferują na przykład kredyt przez Internet. Aby taką pożyczkę otrzymać wystarczy po prostu odwiedzić odpowiednią stronę internetową, wpisać kwotę, jaką się potrzebuje i niemal natychmiast zadzwoni telefon, by umówić się na wizytę przedstawiciela firmy, który ma daną sumę pieniędzy przywieźć ze sobą.

Aby nie wpaść w pułapkę

Tutaj jednak trzeba zachować szczególną ostrożność. Można bowiem zauważyć pewną prawidłowość. Otóż im łatwiej jest otrzymać kredyt, tym jest on droższy. Dlatego też, jeśli decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki w instytucji, która szczególnie chętnie udziela kredytów, dobrze jest najpierw dokładniej przyjrzeć się umowie podsuwanej nam do podpisania. To właśnie tutaj wyczytać można, ja wysokie prowizje i odsetki będzie trzeba zapłacić. Może się więc okazać, że zwracając pożyczkę, poniesie się koszt kilkakrotnie wyższy niż sama pożyczana kwota. Aby się przed tym ustrzec warto więc korzystać z usług zaufanych i poważanych instytucji. Najlepiej takich, które są chętnie polecane przez osobistych doradców finansowych. A jeszcze lepiej byłoby, gdyby przed podpisaniem umowy o udzielnie kredytu przejrzała ją osoba, która po prostu zna się na ekonomii i bankowości i wie, na jakie szczegóły umowy zwracać uwagę.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.

© 2019 Lokata Happy, all rights reserved

Website powered by PyroCMS