Kto może skorzystać z lokaty bankowej?

Opublikowano w 2017-06-05
Napisany przez Site Owner

Każda umowa z bankiem, również lokaty bankowe, narzucają na klientów pewne wymagania odnośnie dochodów, statusu i tak dalej. Wszystko to jest poparte troską o klienta. Można znaleźć na internecie bardzo wiele wymagań, które musi spełnić osoba chcąca podpisać umowę z bankiem.

Jedną z rzeczy, jaka charakteryzuje lokaty jest konieczność posiadania funduszy. Ponieważ lokata to nie jest zwykłe konto bankowe – jest to umowa zawarta pomiędzy placówką bankową a potencjalnym klientem, który przekazuje na depozyt bankowi środki pieniężne na określony czas. „Zapłatą” banku za użyczenie pieniędzy są odsetki, które mogą być naliczane co miesiąc albo kwartał. Również w taki sposób mogą być wypłacane – wszystko jest uzgadnianie z klientem danego banku.

Można się także pokusić o porównywanie wielu ofert w poszukiwaniu tego właściwego i najbardziej korzystnego oprocentowania. Aby takie znaleźć, można skorzystać z porównywarek i rankingów ofert, przedstawianych praktycznie co roku na stronach o tematyce finansowej i bankowej. Często są to niezależne zestawienia, które mogą dużo powiedzieć o ofercie obiektywnym okiem.

Nie chcąc korzystać z wyszukiwarek najkorzystniejszej oferty, zawsze można się przejść do doradcy, dla którego lokaty nie stanowią żadnych tajemnic. W ten sposób bez stresu i zbędnych godzin poświęconych na śledzenie ofert w komputerze, można na żywo dowiedzieć się o obowiązujących ofertach a i może wynegocjować coś wybitnie korzystnego. Często dobrze jest się przejść również do własnego banku oferującego lokaty -  z racji posiadania tam rachunku, oferta lokat może być atrakcyjniejsza niż w innych placówkach. Najbardziej rozpowszechnioną formą oszczędzania jest lokata terminowa, gdzie w umowie zobowiązujemy się do niewybierania danej sumy pieniędzy przez z góry narzucany czas. Po nim bank zwraca nam podstawową kwotę i naliczone odsetki. Jest to naprawdę prosta forma oszczędzania i zarabiania równocześnie. Decydując się na lokaty ma się pewność, że nic się nie straci, ale dużo się zyska – nawet do 6-7% w skali paru miesięcy, a może nawet i więcej – wszystko jest zależne od banku.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.

© 2021 Lokata Happy, all rights reserved

Website powered by PyroCMS