Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym

Opublikowano w 2020-10-22
Napisany przez Site Owner

W ubieganiu się o kredyt gotówkowy pierwszym niezwykle ważnym krokiem jest sprawdzenie zdolności kredytowej i od tego głownie będzie zależeć Twoja sytuacja - dlatego wylicz ją szybko na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info. To od niej zależy czy bank przyzna nam kredyt czy też nie. Zdolność kredytową możemy obliczyć sobie sami za pomocą różnych kalkulatorów dostęnych w Internecie za darmo, bądź też udać się do banku w którym chcemy zaciągnąć kredyt, tam pracownik pomoże nam przejść przez całą procedurę ubiegania się o kredyt.

Co to jest zdolność kredytowa i w jaki sposób się ją oblicza

Zdolność kredytowa to nic innego jak po prostu możliwość spłaty kredytu w odpowiednich ratach i w określonym terminie. Bank w ten sposób sprawdza czy będzie nas stać na takie zadłużenie. Obliczenie zdolności kredytowej jest kluczowe podczas udzielenia kredytu. Na podstawie wyliczenia zdolności kredytowej, bank podejmie decyzje o wysokości kredytu jaki zostanie nam przyznany oraz o okresie spłaty.. Bank pożyczając nam pieniądze musi mieć pewność, że stać nas na to zadłużenie i że bez problemu będziemy wywiązywać się z umowy. W takiej sytuacji musimy zdawać sobie sprawę ze swoich możliwości finansowych. Dokładnie przeprowadzona analiza naszej zdolności kredytowej z pewnością zaoszczędzi nam niepotrzebnych kłopotów i sporów podczas trwania umowy.

Zdolność kredytowa obliczana jest przede wszystkim na podstawie różnicy między dochodami netto a naszymi stałymi wydatkami jakie posiadamy. Brane są tu pod uwagę rachunki, utrzymanie domu ewentualne inne zadłużenia, a także alimenty o ile takie istnieją. Bank w ten sposób sprawdza, czy środki które nam pozostaną są wystarczające na spłatę kredytu.

Zabezpieczenie pożyczki bankowej

Każdy bank udzielając nam kredytu na większą kwotę, chcą mieć stu procentową pewność, że odzyska swoje pieniądze wraz z należnymi odsetkami. W tym celu banki bardzo często stosują różnego rodzaju zabezpieczenia kredytu. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem kredytu przez bank jest tzw. forma rzeczowa np. hipoteka, blokada środków na koncie w banku, oraz płynnej np. poręczenie wekslowe lub in blanco.

Różne rodzaje kredytów

Banki udzielają kredytów różnego przeznaczenia. Oferty banków są bardzo bogate i w zasadzie każdy może znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Jeżeli natomiast chodzi o warianty pożyczki to różnią się one od siebie głównie sposobem przeznaczenia. Banki udzielają kredyty zarówno osobom prywatnym, jak i firmą. Spośród kredytów udzielanych dla firm możemy wyróżnić:

  • inwestycyjne - ta forma pożyczki może zostać udzielona na zakup wyposażenia firmy, restrukturyzację, czy zakup nowych terenów lub budynków.
  • obrotowe - pieniądze mogą zostać wykorzystane na zakup towarów, surowców lub materiałów, którymi przedsiębiorca handluje.
  • firmy mogą skorzystać również z kredytu na rachunku bieżącym czy też linii kredytowej.

Spośród kredytów udzielanych osobom prywatnym możemy wyróżnić kredyty:

  • gotówkowy - pieniądze mogą być przeznaczone na dowolny cel np. wyposażenie mieszkania, wakacje, samochód. W przypadku tych kredytów banki nie ingerują w to na co przeznaczymy pożyczone pieniądze.
  • hipoteczny - bank udziela kredytu na zakup mieszkania bądź też domu. O ten kredyt możemy ubiegać się również remontując mieszkanie czy tez dom. Kredyt hipoteczny udzielany jest pod zastaw nieruchomości.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z kilkoma ofertami proponowanymi przez różne banki i dopiero wówczas wybrać ofertę która będzie dla nas najbardziej korzystna i spełni nasze oczekiwania.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.

© 2021 Lokata Happy, all rights reserved

Website powered by PyroCMS