Analiza popularnych ofert kredytów konsolidacyjnych

Opublikowano w 2020-12-21
Napisany przez Site Owner

Kredyt konsolidacyjny zakorzenił się już dość mocno w świadomości krajowych kredytobiorców, a banki uczyniły z konsolidacji swoisty zarobek z kilku powodów. Do kredytu restrukturyzacyjnego przydziela się bowiem bonusy na konsumpcję mocno podnoszące całkowity koszt umowy. W artykule poznasz praktyki popularnych banków w odniesieniu do kształtowania zainteresowania scalaniem długów.

Rozszerzenie konsolidacji na rynek pozabankowy

Coraz więcej banków rozszerza się w regulaminach na konsolidację chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych zastrzeżonych właściwie wyłącznie sektorowi pozabankowemu. To bardzo dobra informacja dla osób znajdujących się na granicy wypłacalności, wykorzystujących krótkie pożyczki niezwykle często. Firmy pożyczkowe zbliżają się formatem prawnym funkcjonowania do klasycznych banków, nie stosują niedozwolonych klauzul w umowach, wpisują się w standardy regulacyjne Komisji Nadzoru Finansowego, zakładają własne stowarzyszenia promujące dobre praktyki obsługi klientów. Rozszerzenie konsolidacji na rynek pozabankowy pokazuje, że to sektor wysoce przyszłościowy, również w perspektywie współpracy z bankowością detaliczną. Klienci już naturalnie przechodzą do możliwie najbardziej opłacalnych kredytów i nie patrzą do końca, gdzie je zaciągają.

Rezygnacja z prowizji

Najpopularniejsze banki chętnie rezygnują z prowizji dla nowych klientów, ale również tych charakteryzujących się wysokimi dochodami, po prostu pozytywną zdolnością kredytową. To ważne, ponieważ ograniczenie prowizji lub całkowita eliminacja to właściwie wycofanie podstawowego kosztu. Oprocentowanie konsolidacji przy niskich stopach procentowych jest po prostu bardzo niskie, właściwie niezauważalne podczas spłaty. W razie wykrycia klauzuli niedozwolonej (niezwykle rzadki proces) po prostu rozwiązujesz umowę, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy kontakt z rzecznikiem praw konsumenta, albo wyspecjalizowaną kancelarią prawną. Wiele kancelarii prawnych z sukcesami walczy we wskazanej materii.

Wydłuża się okres kredytów konsolidacyjnych

Standardowy okres konsolidacji to 10 lat, ale spotyka się oferty dochodzące do terminów spłaty zwykłego kredytu hipotecznego z opcją bezpłatnych nadpłat w celu cyklicznej optymalizacji kosztami. Im dłuższy kredyt konsolidacyjny, tym niższa rata, co naturalnie pomaga w odzyskaniu płynności. Postaraj się oczywiście dobrać ratę tak, żeby nie zaszkodzić sobie ekonomicznie przy budowaniu majątku. Jednak długi termin obowiązywania kredytu to zawsze pewne ryzyko. Uważnie podchodź do tej kategorii.

Kredyty konsolidacyjne z bonusem konsumpcyjnym

To już właściwie powszechna kategoria, jeszcze kilka lat temu zarezerwowana wyłącznie dla dobrze zarabiających banków detalicznych i klientów z wysoką zdolnością kredytową. Dzisiaj dodatkowe pieniądze na konsumpcję przydziela się praktycznie każdemu zainteresowanemu, oczywiście po weryfikacji ekonomicznej.

Formalności online

Nie musisz zgłaszać się po konsolidację stacjonarnie, ale wszystkie formalności załatwisz już online. Zdecydowanie nadchodzi era całkowitej współpracy zdalnej, także przy fundamentalnej restrukturyzacji zadłużenia.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.

© 2021 Lokata Happy, all rights reserved

Website powered by PyroCMS