Jaka lokata będzie najlepsza?

Opublikowano w 2015-04-27

Jeżeli chcemy mieć dobrą lokatę na pewno należy ją wybrać starannie.

Ze względu na to że lokaty bankowe obecnie są z każdym rokiem coraz popularniejsze, na pewno nie dziwi ich rosnąca ilość na rynku. Banki bowiem prześcigają się w tym aby zapewnić klientom takie produkty jakich najbardziej poszukują. Tylko w ten sposób mogą liczyć na odpowiednie zainteresowanie swoimi produktami. Dlatego też banki liczą na to, że większa ilość możliwości w tej kwestii sprawi, że klienci skorzystają właśnie z ich oferty. Oczywiście każdy kto planuje założenie lokaty bardzo starannie przegląda dostępne na rynku oferty aby spośród nich wybrać te najbardziej korzystne dla siebie.

Czytaj więcej »

Popularne i pewne- lokaty bankowe

Opublikowano w 2014-12-31

Według danych zgromadzonych przez Narodowy Bank Polski Polacy zaoszczędzili ponad 850 miliardów złotych. Ponad 40 % oszczędności została zgromadzona na lokatach. Zdecydowana większość były to lokaty krótkoterminowe. Lokaty to najpopularniejszy i najchętniej wybierany przez naszych rodaków sposób gromadzenia pieniędzy.

Lokaty polakom kojarzą się z bezpieczeństwem. Objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Nawet gdyby doszło do upadłości banku, wpłacone depozyty zostałyby zwrócone. Choć większą elastyczność w dysponowaniu pieniędzmi dają konta oszczędnościowe, to ze względu na wyższy zysk lokaty są chętniej wybieranym produktem finansowym. Z drugiej jednak strony wpłacając pieniądze na terminowe lokaty zmniejszamy swoją płynność finansową. Wypłata środków z lokaty przed upłynięciem terminu zawartej umowy oznacza utratę zgromadzonych zysków. Z rachunku oszczędnościowego pieniądze można z reguły wypłacać w każdym dowolnym momencie bez ryzyka utraty odsetek. Oprocentowanie rocznej lokaty wynosi maksymalnie 5 %. Szału nie ma.

Czytaj więcej »


© 2019 Lokata Happy, all rights reserved

Website powered by PyroCMS